A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Бродівської міської ради

Новини відділу освіти Бродівської міської ради

ЯК ДІЯТИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ТА УЧАСНИКАМ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

Минулого тижня через масові ракетні обстріли, згідно з рекомендаціями МОН, заклади освіти були переведені на дистанційне навчання. На цьому тижні кожна громада вирішує та обирає форму навчання враховуючи безпекову ситуацію. Але ракетні удари повторюються, і учасники освітнього процесу мають бути готовими й діяти чітко та злагоджено будь-якої миті. Водночас нам відомі випадки, коли під час масових ракетних обстрілів до закладів освіти під час повітряної тривоги приїжджали батьки та залишали вихователям, вчителям, які встигли доїхати до закладу освіти до оголошення тривоги або вимушено приїхали до закладу під час тривоги, дітей або навпаки забирали їх із закладів. Ми розуміємо батьків, адже всі хвилюємося за своїх рідних та близьких і хочемо, аби під час небезпеки вони були поруч із нами. Але в такій ситуації батьки, на жаль, наражають на небезпеку і дитину, й себе. Також нам пишуть, що в деяких закладах освіти керівництво під час повітряної тривоги примусово викликає працівників на роботу безпосередньо до закладу освіти, навіть якщо заклад працює дистанційно, зокрема й у заклади, в яких відсутнє укриття, що загрожує життю працівників. А деінде до укриттів закладів освіти вриваються невідомі особи, хоча, за правилами, якщо заклад освіти розпочав очне навчання, мешканці прилеглих будівель мають користуватися іншими укриттями, бо укриття розраховано лише на здобувачів освіти та працівників закладу освіти. Тому хочемо вчергове нагадати учасникам освітнього процесу про правила безпеки під час повітряної тривоги. Ми узагальнили рекомендації ДСНС, органів управління освіти, досвід Ізраїлю, а також надали власні пропозиції щодо підготовки та дій учасників освітнього процесу під час повітряної тривоги в різних ситуаціях: якщо тривога застала до початку занять; якщо тривога застала дорогою до закладу; якщо тривога застала в закладі освіти; якщо під час повітряної тривоги працівників викликають на роботу до закладу; якщо під час повітряної тривоги батьки хочуть забрати дитину з укриття https://bit.ly/3yNZc8F.

09:24 18.10.2022

Скільки мають тривати уроки на дистанційці

Для багатьох батьків відкритим питанням залишається, наскільки правильно організований процес дистанційного навчання та скільки мають тривати уроки на дистанційці. Інформуємо, що від 9 вересня оновлено обов?язковий регламент тривалості занять у режимі реального часу в умовах воєнного стану для: 1-2 класів – два уроки по 30 хвилин або три – по 20 хвилин; 3-4 класів – два уроки по 45 хвилин або три – по 30 хвилин, або чотири – по 20 хвилин; 5-6 класів – два уроки по 45 хвилин або три – по 35 хвилин, або чотири – по 25 хвилин; 7-9 класів – два уроки по 45 хвилин або три – по 40 хвилин, або чотири – по 30 хвилин, або п’ять – по 25 хвилин; 10-11 класів – три уроки по 45 хвилин або чотири – по 35 хвилин, або п’ять – по 30 хвилин, або шість – по 25 хвилин. Також для учнів, які перебувають за кордоном та здобувають освіту у другу зміну, початок занять має починатись не пізніше 16:00, а для учнів 1-4 класів, які перебувають за кордоном, допускається організація занять у другу зміну. (Положення: https://bit.ly/3T5HJAE)

17:26 17.10.2022

Про затвердження

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАКАЗ № 905 від 12 жовтня 2022 року Про затвердження Типової програми підвищення кваліфікації керівників закладів загальної середньої освіти, які впроваджують новий Державний стандарт базової середньої освіти Відповідно до абзацу п'ятнадцятого пункту 10 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами), підпункту 472 пункту 4 та пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630 (із змінами), підпункту 2.2.1.5 пункту 2.2.1 розділу 2 Оперативного плану Міністерства освіти і науки України на 2022 рік, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 17.01.2022 № 29, НАКАЗУЮ: 1. Затвердити Типову програму підвищення кваліфікації керівників закладів загальної середньої освіти, які впроваджують новий Державний стандарт базової середньої освіти (далі - Типова програма), що додається. 2. Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти (Єресько О.) забезпечити оприлюднення Типової програми на офіційному вебсайті Міністерства освіти і науки України. 3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Рогову В. Міністр                                             Сергій Шкарлет

12:40 14.10.2022

ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ТА ШКІЛЬНИХ ПСИХОЛОГІВ СТВОРЕНО ПОГЛИБЛЕНИЙ КУРС ІЗ ПСИХОЛОГІЧНО-ЕМОЦІЙНОЇ ПІДТРИМКИ

13 жовтня 2022 року громадська спілка «Освіторія» за підтримки Міністерства освіти і науки України та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) започаткувала безкоштовний курс із психологічно-емоційної підтримки для вчителів та шкільних психологів «Розумію».

10:01 14.10.2022

На позачерговій сесії

На позачерговій сесії Бродівської міської ради депутати прийняли рішення про погодження введення до штатних розписів закладів загальної середньої освіти міста Броди додаткових посад. Ініціював розгляд питання відділ освіти Бродівської міської ради. Начальник відділу Микола Сторожук повідомив про те, що тендери з визначення підрядної організації для організації харчування у школах міста не відбулися, також не мали успіху переговорні процедури. Тим часом гаряче харчування у закладах загальної середньої освіти дуже важливе. Учні та батьки мають труднощі з необхідністю брати з собою перекуси, які не можуть замінити повноцінний прийом їжі. З огляду на це, прийнято рішення про введення додаткових штатних одиниць - кухарів, помічників кухаря, комірників для забезпечення гарячого харчування у школах міста.

17:01 13.10.2022

Робоча нарада з керівниками відділів освіти ТГ

  Відбулася робоча нарада з керівниками відділів освіти ТГ освітяни Львівщини готуються до непростої зими Сьогодні відбулася робоча нарада керівництва департаменту освіти ЛОВА з керівниками відділів освіти ТГ області. Зважаючи на нещодавні удари про критичній інфраструктурі Львівщини, область готується до непростої зими. «В такий час особливо важлива активна робота, дисципліна та самоорганізація», - зазначив директор департаменту Олег Паска. Основними темами наради стали організація безпечних умов навчання, режим організації канікул, реєстрація дітей в заклади дошкільної освіти, налагодження роботи психологічної служби при закладах освіти Львівщини, завершення робіт по облаштуванню укриттів. Зважаючи на пошкодження критичної інфраструктури області та ризики повторних ударів, департамент освіти рекомендує максимально продовжити навчання в теплий період року. Осінні канікули рекомендують приєднати до зимових. Остаточне рішення щодо графіку та формату навчання громади мають ухвалити до кінця тижня, вони враховуватимуть безпекову ситуацію. «Вкотре наголошую на необхідності економити енергоносії. Кошти, які виділяються з бюджету на опалення, можна перенаправити на потреби наших захисників. Це ще один серйозний аргумент на користь приєднання осінніх канікул до зимових», - наголосив Олег Паска. Також на нараді підняли питання електронної черги в заклади дошкільної освіти. Нагадаємо, що реєстрація в садочки традиційно розпочинається 1 жовтня. Цьогоріч в декількох закладах виникли проблеми через збій системи, ситуацію вже вирішують. Значну увагу на нараді приділили налагодженню роботи психологічної служби в закладах освіти області. Директор департаменту розповів про досвід Ізраїлю, де психологічна служба пронизує усі ланки суспільства згори до низу. Завідувач кафедри практичної психології ЛОІППО, кандидат психологічних наук Ігор Корнієнко підняв питання відсутності належного методичного супроводу психологічної служби, недооцінці ролі психолога в закладі освіти. Відтак наступного тижня планується провести семінар із керівниками відділів освіти та шкіл області щодо налагодження роботи психологічної служби. Також на нараді обговорили питання завершення облаштування укриттів та проведення інтернету в сховища, стан підготовки до осінньо-зимового опалювального сезону. Учасників наради поінформували про заплановані виїзні зустрічі щодо організації роботи з обдарованими учнями на базі закладів позашкілля області.

13:00 13.10.2022

Сертифікація відбувається

Цьогоріч сертифікація відбувається в складних умовах війни. І все ж тисячі вчителів початкових класів зареєструвалися, пройшли незалежне тестування, здійснили самооцінювання педагогічної майстерності, а зараз готуються до останнього етапу сертифікації. Такими вчинками українці щодня доводять, наскільки вони сильні і націлені на успіх. До перемоги, шановні учасники сертифікації! 12 жовтня розпочинається третій етап сертифікації педагогічних працівників 2022 року. На цьому етапі Державна служба якості освіти забезпечує вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації https://bit.ly/3ThRKuu ІІІ етап сертифікації вчителів 2022 року: вивчення практичного досвіду роботи

15:55 12.10.2022

Вхід для адміністратора